مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردیس در شش ماهه اول سال جاری بیش از ( ۲۰۹۳۲۵ نفر ساعت) به تعداد( ۱۵۵۶ نفر)از هموطنان، آموزش مهارتی رایگان در رشته های؛ کشاورزی ، شیلات ، باغبانی ، رایانه ، صنایع دوخت ، صنایع دستی و … به عموم متقاضیان ارائه نموده است .این مرکز به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکزآموزش تخصصی کشاورزی کشور کرد که در شهرستان فردیس مستقر می باشد . همه ساله میزبان تعداد بیشماری از متقاضیان آموزش های مهارتی از سطح شهرستان ، استان و بعضا” کشور می باشد. که آموزش های فنی و حرفه ای را در شرایط کاملا” کاربردی و عملیاتی زیر نظر کادر آموزشی مجرب فرا می گیرند.
استقبال فراوان متقاضیان، به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی موجب گردید که این مرکز برنامه ویژه ای را جهت تنوع بخشی حرفه های آموزشی با راه اندازی رشته ها وحرفه های آموزشی جدید و همچنین افزایش گستره جغرافیایی و جوامع هدف را در سال جاری طراحی و به مرحله اجرا بگذاردکه در این راستا راه اندازی حرفه های ؛ «پرورش زالو ، پرورش ماهی در سیستم مدار بسته ، قارچ خوراکی ، رایانه و سرویس نگهداری خودرو» از جمله انها می باشد . همچنین افزایش و تقویت تیم های سیار جهت آموزش در مدارس ، فرهنگسراها ، سکونتگاهای غیر رسمی ، پادگان ها ، زندان ها و روستا ها در سال جاری مورد تاکید بوده و تلاش گردید تا با اعزام مربیان و ایجاد کارگاههای سیار، رضایتمندی مردم فهیم شهرستان فردیس حاصل آید.
از جمله سایر اقدامات این مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری، تعامل با اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان جهت ارتقای مهارت های شغلی اعضاء و اجرای موفقیت آمیز طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای ایجاد اشتغال های جدید است که در شش ماهه نخست سال جاری با تحت پوشش قرار دادن تعداد ( ۲۸۴ ) نفر، رتبه اول شهرستان های استان البرز را کسب نموده است. در ادامه این تعاملات با انجام مکاتبات و مذاکرات شفاهی با شورای اسلامی و شهرداری های فردیس و مشکین دشت و ادارات صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی ، کمیته امداد ، بنیاد شهید ، محیط زیست، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و… ،آمادگی این مرکز جهت گسترش همکاری های فیما بین تاکید شده است که در این زمینه اداره کار شهرستان فردیس اعلام آمادگی نموده در زمینه توسعه و تقویت تشکل های تعاونی در میان فراگیران آموزش های مهارتی همکاری نماید.
این مرکز با بهره گیری از اعتبارات شهرستانی و پیشتیبانی های فرماندار محترم شهرستان فردیس، موفق به راه اندازی سایت مدار بسته پرورش ماهیان نمود که در نوع خود در کشور کم نظیر می باشد . با توجه به کمبود منابع آبی در کشور، معرفی و ترویج چنین سیستم هایی می تواند به حفظ منابع آبی و افزایش تولید آبزیان کمک شایانی نماید . با توجه به محدودیت دسترسی به چنین سیستم هایی جا دارد مردم فهیم شهرستان فردیس به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان، از این فرصت ایجاد شده جهت کسب مهارت های لازم برای ایجاد مشاغل نوین استفاده شایسته نمایند.
به طبع، انجام چنین اقداماتی، جز با کمک و مساعدت عزیزان در سطح شهرستان ممکن نبوده و جا دارد از مسئولین محترم شهرستان فردیس به ویژه جناب آقای اینالو فرماندار محترم ، ولی پور معاون محترم ، ،خیر محترم جناب آقای منصور پور کاشانی ، شورای اسلامی و دهیاری زیبادشت و فرخ آباد